Naše aktivity

Zdravotná výchova na škole

Projekt “Zdravotná na škole” je zameraný na podporu zdravia, rehabilitáciu, zdravotné cvičenia, cvičenie jogy a športové aktivity pre postihnuté deti zo špeciálnej triedy so zdravými deťmi z materskej školy Dolná Štubňa pri ZŠ s MŠ Školská v Turčianskych Tepliciach. Projekt je  realizovaný vďaka finančnej podpory mesta Turčianske Teplice sumou 200 € a z prostriedkou združenia Kvitnúca nádej sumou  350 €.

AKTIVITY V PROJEKTE:

  • REHABILITÁCIA – absolvovanie 5 celotelových masáži pre každé postihnuté dieťa

  • PARAFÍNOVÝ KÚPEĽ – denné absolvovanie parafínových procedúr v rehabilitačnej miestnosti špeciálnej triedy

  • ZDRAVÝ ÚSMEV – súčasťou projektu “ Zdravotná výchova na škole” je aj realizácia projektu Zdravý úsmev, ktorý je realizovaný ŠAZS Natašou Terekovou. Postihnuté deti spolu so zdravými deťmi absolvujú 6 vyučovacích hodín, na ktorých získajú poznatky v oblasti starostlivosti o ústnu dutinu spojenú s flouridáciou chrupu. Každé postihnuté dieťa zároveň dostane Elmex Gelée k používaniu doma. Projekt Zdravý úsmev je financovaný z prostriedkov združenia Kvitnúca nádej a Interpharm Slovensko.

  • MAGIC BALL - pravidelné spoločné stretnutia postihnutých detí a zdravých detí z materskej školy zamerané na správne dýchanie s využitím Magic ball / fúkadielko/, slamiek, pinpongových loptičiek a pod. Cvičenia sa uskutočnia pod vedením Nataši Terekovej

  • FIT LOPTY – pravidelné spoločné cvičenia postihnutých a zdravých detí, v telocvični, na fitloptách. Cvičenia budú realizované pod vedením Nataši Terekovej

  • JOGOVÉ AKTIVITY – jednoduché jogové cvičenia pre deti zo špeciálnej triedy a materskej školy. Jogové cvičenia sú zamerame na precvičenie celého tela.

  • ŽIVÉ ČLOVEČE NEHNEVAJ SA – spoločná hra postihnutých a zdravých detí v telocvični aj na školskom dvore. Pri hre farebné figúrky v družstvách nahradia postihnuté a zdravé deti.

 Aktivity v projekte budú realizované v termínoch po dohode v špeciálnej triede, dohode medzi špeciálnou triedou a materskou školou.

 Časový harmonogram:

 Termín realizácie projektu: september 2014 – jún 2015

 

viac foto  TU

 

Copyright Kvitnúca nádej © 2016. All Rights Reserved.