Naše aktivity

Katka Mariničová.

Máme za sebou ďalší náročný rok, ale predsa o trochu lepší, než ten predchádzajúci. Podarilo sa nám 2 krát absolvovať rehabilitačný pobyt v rehabilitačnom centre Svetielko v Prešove, kde sa Katka pekne rozhýbala, rozcvičila a uvolnili sa stuhnuté svaly, najväčšiu radosť mala z muzikoterapie, stimulačnej miestnosti snoezelen, kde ju najviac zaujímali lietajúce rybičky v lampe a svetielka. a po náročnom cvičení pod teplou dekou si dobre oddychovala a relaxovala. V lete sa nám nepodarilo navštíviť milované delfínky, nakoľko bol Egypt čierny a z Košíc sa nedalo lietať, tak ako menšiu náhradu sme absolvovali 15.denný pobyt na Cypre pri tiež teplom mori. Katka vodu a hlavne more miluje a po mesačnej pauze na rehabilitácií dostala teplé more z čoho mala neskutočnú radosť. Už v Košiciach pri nástupe do lietadla tak začala vystrájať a smiať sa, že celá posádka lietadla aj s pilotmi pribehli k nám, že čo sa deje. tak som im vysvetlila, že Katka vie, že letí k moríčku kúpať sa a takto prejavuje radosť. Veliteľ posádky urobil pekné gesto a keď už sedeli všetci pasažieri na svojich miestach a začali sme štartovať, tak v prvom rade privítal na palube Katku a posádka jej venovala tento let. Keď som sa otočila, na moje prekvapenie väčšina pasažierov mala slzy v očiach a Katke začali tlieskať. Takýto prejav úcty môjmu dieťaťu som ešte nezažila, bolo to veľmi pekné. More si užila plnými dúškami, ráno aj poobede, večer sme pravidelne navštevovali minidisco, ktoré veľmi dobre pozná z Egypta, kde sa tiež vyšantila a domov sme sa vrátila  oddýchnutá, opálená, telo poriadne uvolnené a maximálne zrelaxovaná.Aj keď neboli delfínky, tak aspoň plávanie v mori, ktoré jej stavu taktiež veľmi prospieva. Dúfame, že nasledujúce leto už bude lepšia situácia a budeme môcť vycestovať za morom a delfínkami.

Ďakujeme za veľkú pomoc a spoluprácu s naším združením Kvitnúca nádej, bez ktorej by sme tieto pobyty nemohli absolvovať. Prajeme Vám v ďalšej práci hlavne pevné zdravie a veľa spokojných a šťastných detičiek, ktorým takto pomáhate.

S vďakou Jarka Mariničová.

 

Z 2% z daní sme sumou 171 € prispeli na hygienické potreby, ortopedickú obuv, 15 denný pobyt na Cypre 3342 €  a rehabilitačný pobyt v Centre Svetielko v Prešove 861 €.

viac foto TU

Copyright Kvitnúca nádej © 2016. All Rights Reserved.