Naše aktivity

Pomoc jednotlivcom 2015

Simonka Javornícka.

Simonka v septembri 2014 nastúpila do prvého ročníka ZŠ, v októbri mala 7 rokov. Mala trochu problémy sa adaptovať na nové prostredie a režim školskej dochádzky. Dosahuje priemerné výsledky, s niektorými sebaobslužnými činnostiami jej pomáhajú spolužiaci a pani učiteľky. Na hodinách je nepozorná, nesústredená, má problémy s písaním, zamieňa si písmená a robí chyby. Z psychologického hľadiska je Simonka hyperaktívna s vyspelosťou zhruba 4 ročného dieťaťa. Psychológ odporúča školský kolektív a dúfame, že Simonka bude napredovať. Simonka ukončila 1.ročník a v septembri nastúpila do druhého ročníka. Vyšetrenia z onkológie sú priaznivé, Simonka je v remisii - ochorenia bez recidívy. Štítna žľaza má naďalej zníženú funkciu, Simonka berie už zvýšené dávky hormónu. Je sledovaná v mnohých ambulanciách a to v neurologickej, nefrolologickel, onkologickej, očnej, endokrynologickej, urologickej, kardiologickej a iných .Chirurgický zákrok na vybratie hrčky dopadol dobre, histologické výsledky boli negatívne. Naďalej lekári odporúčajú užívať podporné výživové doplnky a vitamíny ako Flavin, Omega3, probiotiká, C vitamín, D vitamín a ďalšie. Tieto výživové doplnky sú finančne náročné, preto združenie finančne prispieva na ich zakúpenie.

- predchádzajúci članok TU -

  

viac foto  TU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Katka Mariničová.

Katka Mariničová sa narodila v Snine v 28. týždni tehotenstva . Keďže prišla na svet veľmi skoro, zanechalo to na nej aj patričné následky. Od narodenia s ňou rodičia absolvovali množstvo rôznych liečení a terapii, ako napr. liečba aminokyselinami v Prahe. Niekoľko rokov navštevovali rehabilitačné centrum Harmony v Bratislave, delfinotherapiu v Tureckej Alanyi, Aslan therapiu u Dr.Augustinovej v Egyptskej Hurghade. Za tie roky Katka dosiahla aspoň to, že po ôsmych rokoch mixovanej stravy, začala Katka normálne jesť. V ôsmich rokoch života vážila Katka 15kg a dnes má 50kg. Rodina už 9 rokov nepoužíva mixér na prípravu jedla a tabletky zhltne celé. Katka sa naučila chytať a držať hračky v rukách a vezme si hračku, ktorú chce. Samostatne sedí bez opory a to aj 2 hodiny v kuse, ostal očný kontakt a veľmi pekne začala vnímať televíziu a rozhlas, doslova si vynúti svoje obľúbené programy a rozprávky a to aj hovorené slovo na CD. Aj keď sú to pre zdravé dieťa normálne veci, pre Katkinu rodinu to sú hotové zázraky, ako aj keď si začala chrániť svoje hračky, keď jej chcelo niektoré dieťa vziať, hneď sa začala zlostiť a kričať, čí už návrat z delfinotherapie, kde cestovali s 10-timi cumlíkmi, no po 10-tich terapiach s delfínom domov prišli bez cumľov. Katke terapia v mori veľmi prospieva, uvoľňuje sa jej svalstvo a posilňuje imunita, už 9 rokov nebrala antibiotiká.. Aj keď Katka dodnes nerozpráva, nechodí, je na vozíčku a je plienkovaná aj tak je pre svoju rodinu ten najväčší poklad a starajú sa o ňu ako najlepšie môžu.. Rodina by bola neskutočne šťastná, keby sa skutočné postavila na nohy, rozprávala a pýtala sa na WC. Katke združenie finančne prispieva na zakúpenie plienok a zdravotníckych pomôcok.

- predchádzajúci članok TU -

viac foto  TU

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Miroslav Sigút.

Mirko Sigut je umiestnený v Domove sociálnych služieb v Turčianskych Tepliciach. Jeho zdravotný stav je stabilizovaný. V DSS navštevuje rehabilitačnú miestnosť, kde sa mu venuje fyzioterapeut. Robí  pokroky. S cudzou pomocou dokáže pomaly chodiť. Stále má problémy s ohybnosťou ľavej ruky. Združenie mu pomohlo zakúpením rehabilitačných pomôcok, ktoré využíva pri cvičení. Vedenie Slovenských liečebných  kúpeľov v TT poskytlo Mirkovi 5 reflexných masáži, za čo  veľmi pekne ĎAKUJEME. Mirkovi sme zakúpili ešte ďalšich 5 reflexných  masáži z vlastných zdrojov. Združenie mu intenzívne pomáha v oblasti starostlivosti o chrup a ústnu dutinu. Zakúpili sme mu Elmex gelee a ústne vody. Ústne vody Elmex mu poskytlo aj Intepharm Slovensko. Ďakujeme.

- predchádzajúci članok TU -

   

viac foto  TU

Copyright Kvitnúca nádej © 2016. All Rights Reserved.