Naše aktivity

Pomoc jednotlivcom 2017

Simonka JAVORNÍCKA

Simonka po ťažkom úraze hlavy absolvovala operáciu, kde jej vybrali krvnú zrazeninu. Po operácii prekonala komplikácie, sepsu a následné znovuuvedenie do umelého spánku. Lekári Simonke dávali len malú nádej, že sa jej organizmus popasuje so zdravotnými problémami bez trvalých následkov. Po náročnej rehabilitácii sa naučila odznova chodiť, ľahké krívanie však pretrváva. Vzhľadom na predošlú protinádorovú liečbu a ožiary je telesný vývoj poznačený, ľavá polovica tváre sa vyvíja pomalšie kvôli ožiarom. Lieči sa na epilepsiu, má poúrazové trvalé následky na mozgu, tzv organické zmeny, ktoré sa prejavujú náhlymi zmenami nálad, problémy sústrediť sa, ťažké depresie, nesamostatnosť, je v psychiatrickej liečbe a pravidelne sledovaná na mnohých odborných ambulanciách. Má následkom liečby aj toxickú myokartitídu, berie lieky aj na srdiečko, pridružili sa problémy so stolicou, ktorá je sprevádzaná krvou, nechutenstvom, Simonka má nízky vzrast, no vzhľadom k onkologickej diagnóze lekári neodporučili rastové faktory, aby nedošlo k rastu nežiadúcich nádorových buniek. Simonka má v škole asistenciu a je integrovaná, má problémy sa začleniť, učí sa s ťažkosťami aj keď sa veľmi snaží. Po minuloročnej kúpeľnej liečbe pozorujeme zmeny k lepšiemu, Simonka sa viac zaujíma o všetko, po úraze bola apatická, po absolvovaní oxygenoterapie sa jej zdravotný stav zlepšil, tento rok kúpeľnú liečbu absolvujeme s určitosťou znova, pokračujeme v rehabilitačnom cvičení, užívaní vitamínov a výživových doplnkov, ktoré odporučili lekári.                                                    Simonka tohto roku oslávila 10 narodeniny. Simonkinej mame  sme poskytli finančný dar   150,-€, ktoré boli použité na zakúpenie kvalitných výživových doplnkov a vitamínov.

starší článok

viac foto TU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miroslav SIGUT

Uplynulo 10 rokov od Mirkovho ťažkého  úrazu pri zlaňovaní. Mal poranený hrudník, pľúca, zlomené stavce chrbtice, členky, poranenie obličiek, ľavého oka. Dva mesiace ležal v bdelej kóme a lekári mu nedávali žiadnu šancu na prežitie. Mirko je bojovník, zázraky sa dejú a Mirko prežil a nielen to. Pravidelným cvičením, rehabilitáciou sa už postaví na nohy a urobí  aj pár krokov. Od 1.3.2016  je ubytovaný v Domove sociálnych služieb v Zakamennom. Aj napriek tomu, že je dosť ďaleko, rodina ho často  navštevuje a na sviatky chodí domov do Turčianskych Teplic. Vtedy máme príležitosť aj my na osobné stretnutie. Mirko nás obdaruje darčekmi, ktoré sám vyrobil, čo nás teší a veľmi si to ceníme. Mirkovi aj naďalej pomáhame v oblasti starostlivosti o chrup / zubné pasty, kefky, elmex gel, ústne vody/, uhradili sme mu  náhradné diely na invalidný vozík.

starší článok

viac foto TU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Michaela  ŠUPOLÍKOVÁ a Tomáš ŠUPOLÍK

 Súrodenci navštevujú Denné centrum Dúha v Turčianskych Tepliciach. Majú Diagnózu DMO – spastická kvadruparéza, sú na vozičku, pre svojich rodičov sú  najväčšími pokladmi, starajú sa o nich  najlepšie ako môžu. Svoju pomoc ponúklo aj naše združenie. Z 2% z daní sme prispeli 500 € na zakúpenie bazéna a kúpili sme "Darčekový poukaz" na 20 vstupov do  Smaragdového bazéna v SLK v Turčianskych Tepliciach v  hodnote 100 €.

 

viac foto TU

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Katarína MARINIČOVÁ

Narodila sa a žije v Snine a tohto roku v novembri oslávila 20 narodeniny. Katka má diagnózu DMO – spastickú kvadruparézu. Dodnes nerozpráva, nechodí, je na vozíčku a je plienkovaná.        Od narodenia s ňou rodičia absolvovali množstvo rôznych liečení a terapií. Najlepšie účinky na jej zdravie má terapia v mori a delfinoterapia. Uvoľňuje jej svalstvo, posilňuje imunitu, už 10 rokov neužívala antibiotiká. Z 2% z daní sme toho roku Katke uhradili pobyt pri mori v Egypte, / 3255 € / delfinoterapiu  / 2500 € / a plienky / 1015 € /.

starší článok

viac foto  TU

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Michaela  ČERVENÁ

 " Volám sa Michaela, mám 20 rokov. Narodila som sa ako „inak obdarované dieťa.“ V prvom roku života mi lekári diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Pre mojich rodičov to bola veľká rana. Od prvého dňa  vedeli, že moja cesta životom bude neľahká, plná množstva úskalí a prekážok. Spolu s rodičmi kráčam po nej so vztýčenou hlavou. Pomáha mi pritom  moja rodina a priatelia, ktorí si na mne vážia moje vnútro a neprekáža im, že  mojím celoživotným „ priateľom“ sa stal invalidný vozík. Zažívame spolu veľa zábavy a nezabudnuteľných zážitkov.  K mojim záľubám patrí najmä spev a folklór. 

Svoj voľný čas každý deň venujem aj reflexnému cvičeniu, návšteve fitnes centra a rôznym doplnkovým terapiám, potrebným na skvalitnenie môjho života, načo je okrem mojej námahy a ctižiadostivosti potrebná aj nemalá čiastka financií. Prekonávať prekážky života mi pomáha hlavne moja mamina, z ktorej sa po mojom narodení stala nie len láskavá a milujúca mama, ale aj rehabilitačná sestra, učiteľka a psychologička v jednom.                                                           V siedmich rokoch som nastúpila do ZŠ v našej obci, kde som bola integrovaná. Učenie bolo pre mňa hračkou, no písanie  bolo veľmi náročné.  Stálo ma to pot a slzy, no mamina mi vždy s úsmevom povedala: „Neboj,  spolu to zvládneme!“ Po ukončení základnej školy som nastúpila na gymnázium do Bratislavy, kde som bola ubytovaná na internáte. Hoci, to nebolo ľahké, bola to pre mňa dobrá škola „života“. Naučila som sa byť samostatnejšia a vo veľa veciach obratnejšia.  Minulý rok som úspešne zmaturovala a pokračujem v štúdiu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde mi okrem maminy pomáhajú aj spolužiaci. Mojim cieľom je stať sa prekladateľkou. Verím, že ho dosiahnem. "

Pomáhame tým, čo sa snažia. Z 2% z daní sme Miške uhradili elektrické polohovateľné kreslo a Fyzioterapiu Vojtovou metódou v hodnote 1291 €.

 foto TU

 Copyright Kvitnúca nádej © 2016. All Rights Reserved.