Naše aktivity

Pomoc jednotlivcom 2019

Simonka Javornícka

“Simonka úspešne ukončila piaty ročník, za pomoci asistentky a upravených osnov zvládla hlavné predmety na trojky. Zdravotný stav je naďalej sledovaný, najmä  zvýšené výsledky v krvi -  cholesterol a pečeňové testy,  čo naznačuje,  že Simonke nepracuje správne metabolizmus,  priberá rýchlo do bruška a má traviace ťažkosti. Pri pohybe sa rýchlo zadýcha a prehrieva, býva podráždená, unavená a cez deň poobede si rada pospí. Dostala nové lieky, naďalej užíva vitamíny a doplnky, aby sme podporili jej zdravie.  Veľmi pekne ďakujeme za pomoc občianskemu združeniu Kvitnúca nádej, že nám pomáhajú,  preplatili  lieky , vitamíny a procedúru Brasil oxygen v hodnote 140 €.

Ďakujeme.

Simonka s maminou.“

fotogaléria

viac foto

___________________________________________________________________________

 

 Michaela Červená

"Môj životný príbeh.

  Od septembra 2016 študujem na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici odbor prekladateľstvo tlmočníctvo nemecký jazyk a kultúra externou formou. V akademickom roku 2019/20 pokračujem vo 4. ročníku bakalárskeho štúdia. Na prednáškach sa so mnou zúčastňuje moja mamina a napriek nulovej znalosti nemeckého jazyka sa snaží písať mi poznámky. V marci tohto roku sa mi podarilo úspešne zložiť skúšku a urobiť si jazykový certifikát z nemeckého jazyka, úroveň C1.  Ja sa spolu s mojimi  rodičmi, priateľmi a blízkymi z môjho úspechu nesmierne teším, pretože som doposiaľ jediná zdravotne znevýhodnená študentka v rakúskom jazykovom inštitúte vo Viedni - ÖSD, ktorá úspešne absolvovala tento certifikát. Pravidelne sa venujem  rehabilitácii niekoľko krát v týždni a absolvujem podporné terapie, potrebné na skvalitnenie môjho života. V zlomkoch svojho voľného času sa venujem kozmetike Mary Kay kvôli tomu, aby som načerpala silu a energiu na dni, ktoré venujem štúdiu. Na mojich skvelých kolegyniach si vážim najmä to, že ma aj napriek mojim obmedzeniam berú ako zdravú babu a zažijeme spolu množstvo zábavy. Okrem toho voľný čas trávim s mojimi rodičmi. Počas zriedkavých ale o to krajších a vzácnejších chvíľ, chodíme spolu na dovolenky a do prírody. Som nesmierne šťastná a vďačná, že aj vďaka finančnej podpore 2% z daní, môžem viesť dynamický život, ktorý je u ľudí s rovnakým alebo podobným zdravotným znevýhodnením veľmi ojedinelý."

Bojovníčke Michaelke prajeme veľa úspechov v štúdiu.  Z 2% z daní sme Miške prispeli na rehabilitačné cvičenia, fyzioterapiu Vojtovou metódou sumou v hodnote 974 €.

fotogaléria

____________________________________________________________________________________

 

Katka Mariničová

Pobyt v Egypte.

  "Po roku sa nám znova podarilo vycestovať za delfínkami a teplým morom do slnečného Egypta. Keď sme Katke v júli povedali, že poletíme a ideme sa čľupkať, málokto si vie predstaviť tú jej neskutočne úprimnú radosť a smiech. Aj keď nerozpráva, veľmi dobre rozumie a od toho dňa sme jej radšej nespomínali delfínov, lebo bol problém udržať ju. 29.júla 2019 sme konečne odleteli a poobede už Katka za neskutočného kriku radosti plávala v teplom mori. Na ďalší deň už o 8.00hod. ráno nás čakal šofér s autom z delfinária a viezol nás k delfínom. Naše privítanie bolo veľmi krásne a milé, keďže sme boli v tom istom delfináriu ako vlani, takže aj spolupráca s personálom bola výborná.Veľmi nám pomáhali s Katkou pri jej manipulácii. No prvá terapia nebola bohvie čo, Katka potrebovala čas aby si zvykla na vodu 18.stupňov i na delfína, Sergeja, ale deň po dni to bolo krajšie a krajšie, tak, že sme každý deň opúšťali delfinárium so slzami radosti.Keď človek vidí ako dieťa na štvrtý deň vyrovnáva nohy a sama chytá delfína, bozkáva ho spontánne, objíma sama bez nakladania ručičiek, tak ťažko sa dá ubrániť slzám. A o poslednej terapii ani nehovoriac, tú sme preplakali celých 40minút.Pritom každý deň poobede 2 hodiny plávania v mori, to bol neskutočný relax a najpríjemnejšia rehabilitácia pre Katku, ktorá vodu tak miluje. No aj tento sen sa musel raz skončiť a 12.augusta 2019 sme sa vrátili šťastne domov. Nevedeli sme čo bude nové doma, no šokujúcim stavom bolo, že Katka sa po návrate prestala smiať a tešiť a stále bola smutná a nafučaná. Už sme si namýšľali, že je chorá a zrejme sme doniesli nejakú chorobu,už bolo na pláne ísť k lekárke, celá rodina nespoznávala, čo sa to s našou Katkou deje, nechcela pozerať ani rozprávky, ktoré tak miluje, no nastala istá chvíľa, keď došla babka s dedkom a chceli vidieť videá a foto z terapie.No a vtedy sme zistili, že našej Katke nič nie je, len sa hnevá, že už sme doma a nie  s delfínkami. Takže od tohto dňa po obede jej púšťame videá a fotografie a to je hneď nálada, radosť a krik.Katka veľa radosti a šťastia vo svojom mladom živote nemá, tak aj preto sa oplatí robiť to, čo robíme, aby sme jej ten život urobili čo najkrajším, pokiaľ budeme vládať a môcť. Aj touto cestou sa chcem poďakovať OZ Kvitnúca nádej  pani Nataške Terekovej, že sa dala na takúto púť a svojimi činmi tak pomáha  nielen Katke, ale aj ostatným detičkám  s podobným osudom.

Vďaka, Jarka Mariničová- mama."

 Z 2% z daní sme v roku 2019  Katke uhradili pobyt pri mori v Egypte, / 3075 € / delfinoterapiu  / 2500 € / a plienky / 513 € / .

fotogaléria

 

TheraSuit tréning v Prešove.

V septembri absolvovala  Katka so svojim otcom týždňový Intenzívny TheraSuit tréning  v Centrum Svetielko v Prešove. Katka bola  z tréningu veľmi nadšená a emotívne ho prežívala. Aj keď Katka nerozpráva, rodič, ktorý ju dokonale pozná jej radosť, gestá, mimiku, zrakový kontakt vníma ako verbálny prejav. Otec nám napísal  v mene Katky. Takto by nám opísala  Katka svoje zážitky v rehabilitačnom centre:

"Dobrý deň. V septembri som strávila ďalší týždeň v rehabilitačnom centre Svetielko v Prešove. Už som sa ničoho nebála, lebo v máji som tu už bola. Hneď po príchode mi dobre padlo si trochu oddýchnuť po dlhej ceste pri oxygenoterapii a rašelinovom zábale. Naozaj sa pri tom čistom vzduchu dobre relaxuje. Po pol hodinke relaxu prišla už moja kamoška  Martinka - cvičiteľka a začala mi masírovať nôžky. Potom prišiel aj jej kolega a začali ma viazať do "kozmickeho" obleku a priviazovať gumami(asi aby som neutiekla). No a začalo sa poctivé cvičenie. Ale som sa spotila. Veď tak poctivo cvičiť 2 hodiny. To cvičenie sa volá Thera Suit. Po cvičeni som oddychovala a dostala za dobrý výkon energetickú svačinku. Nasledovala zmyslová terapia v miestnosti Snoozelen. Bolo tam veľa, veľa svetielok rôznych farieb a super tablet, ktorý kreslil podľa mojich prštekov. To všetko sa opakovalo každý deň. Ako spiderman som cvičila a lietala každý deň, Snoozelen sa striedal s Kraniosakralnou masážou, inými zmyslovými terapiami. Bol pri mne aj pekný biely havko, Hugo. Sľúbili nám, že keď prídem nabudúce budem s tým pekným veľkým Hugom relaxovať. Taká havkovska terapia. Už sa teším. Katka."

 Sme radi, že sa Katke tréning páčil a hlavne, že mal priaznivé účinky na jej zdravie. Za týždňový pobyt v Rehabilitačnom Centre Svetielko v Prešove sme z 2% z daní uhradili 446 €.

 

fotogaléria

viac foto

 ___________________________________________________________________________________

Michaela a Tomáš Šupolíkovi

"Sme súrodenci Michaela a Tomáš Šupolíkovi.  Od ranného detstva musíme každý deň čeliť bariéram, ktoré nám naša spoločnosť vytvorila, alebo ešte nezbúrala. V tomto neľahkom osude nám pomáhajú hlavne naši rodičia, ale aj veľa ľudí dobrej vôle . Medzi takých patrí aj teta Nataša z občianskeho združenia Kvitnúca nádej , ktoré nám každoročne pomáha. Vďaka združeniu a darcom 2% daní  si môžeme dopriať rehabilitácie vo forme masáží, hydroterapie a cvičenia. Vodu máme veľmi radi a cítime sa v nej slobodní a šťastní. Aj naši rodičia to vedia, preto nás už veľakrát zobrali na dovolenku k moru. Ja veľmi rada spievam, preto navštevujem ZUŠ v našom meste. A aby som sa mohla lepšie pripravovať  na spev pomáha mi pri tom stolový počítač , ktorý je mojim najlepším spolupracovníkom. Pustím si pesničku a môžem trénovať a učiť sa texty. Tomáš má rád rôzne PC hry a videá o autách, tie vie zas najlepšie  obsluhovať na tablete. Aj pri kúpe týchto pomôcok nám pomohla Kvitnúca nádej . Sme radi, že máme takúto pomoc, a vážime si ochotu tety Nataši, ktorá nám žiadnu pomoc ešte neodmietla.   Ďakujeme."

Z 2% z daní sme súrodencom uhradili masáže v hodnote 1286 €  a PC Lenovo 350 €.

fotogaléria

viac foto

Copyright Kvitnúca nádej © 2016. All Rights Reserved.